Odkazy

 

Kam za lidmi:
.:BMWC:.
Česká pohanská společnost

Pokud hledáte knihy, čtěte nejen češtině, ale hlavně v angličtině, pokud jste toho schopni. Doposud nejlepší publikovanou knihou na toto téma je podle nás Wicca: A comprehesive guide to the Old Religion in the modern world od Vivianne Crowley.

Literatura v češtině

Stewart Farrar: Čarodějství dnes
Tato kniha se pohybuje na rozhraní románu a čarodějnické příručky. Lze ji jedině doporučit, a to z několika důvodů. Pojednává o tradici Wicca. Obsahuje základy i přímé zkušenosti. Některé kapitoly nutno brát s rezervou, avšak na rozdíl od jiných knih nepřevažují nad zbytkem obsahu.

Raymond Buckland: Velká učebnice čarodějnictví a magie
Velmi oblíbená a „populárně pojatá“ kniha, která ač obsahuje velké množství zkreslených informací, obsahuje také spoustu dobrého materiálu. Je vhodná zejména pro začátečníky, ale zásadně jako zdroj inspirace – nikoliv jako výpověď o tom, jak vypadá wicca.

Ly de Angeles: Cesta čarodějky
Velmi pěkná knížka o čarodějnictví od australské autorky obsahující mnoho užitečného materiálu pro samostatnou praxi.

Elen Hawke: Pocta Luně

WICCA: První zasvěcení
Vývojem dávno překonaná kniha vyprávějící příběh o nalezení učitelů a podstoupení výcviku, který obsahuje některé základní informace. Stejně jako kniha Stewarta Farrara nabízí jiný pohled na význam slova Wicca, než který nabízejí američtí autoři.

 

Literatura v angličtině

Viviane Crowley: WICCA: The Old Religion in the New Millenium – vydaná i pod názvem A Comprehensive guide to the Old Religion.

Doreen Valiente: Witchcraft for Tomorrow

Jannet & Stewart Farrar: Eight Sabbats for Witches

Jannet & Stewart Farrar: Witches Way

Jannet & Stewart Farrar: Spells and How They Work

Kate West: The Real Witches Handbook

Kate West: The Real Witches Coven

Ronald Hutton: The Triumph of the Moon

Videa

Rozhovor na téma Wicca v pořadu Uchem jehly