Tady najdete společný prosto pro zajímavé odkazy, knihy, videa a podobně.

Kam za lidmi

BMWC je pětidenní setkání s programem, workshopy a rituály.

Literatura

Nejdůležitější a naprosto základní kniha, kterou musí každý zájemce přečíst, a to ještě předtím, než se vůbec vydá na začátek cesty, je Wicca: A comprehesive guide to the Old Religion in the modern world od Vivianne Crowley. Výjimečnost této knihy spočívá v tom, že z dostupné literatury nejlépe vystihuje naši duchovní a rituální praxi. Neexistuje žádná jiná literatura, kde by byla Wicca popsána tak přesně a tak do hloubky. 

Další knihy, které stojí za to přečíst

Literatura v češtině:

Stewart Farrar: Čarodějství dnes
Tato kniha se pohybuje na rozhraní románu a čarodějnické příručky. Lze ji jedině doporučit, a to z několika důvodů. Pojednává o tradici Wicca. Obsahuje základy i přímé zkušenosti. Některé kapitoly nutno brát s rezervou, avšak na rozdíl od jiných knih nepřevažují nad zbytkem obsahu.

Raymond Buckland: Velká učebnice čarodějnictví a magie
Velmi oblíbená a „populárně pojatá“ kniha, která ač obsahuje velké množství zkreslených informací, obsahuje také spoustu dobrého materiálu. Je vhodná zejména pro začátečníky, ale zásadně jako zdroj inspirace – nikoliv jako výpověď o tom, jak vypadá wicca.

Ly de Angeles: Cesta čarodějky
Velmi pěkná knížka o čarodějnictví od australské autorky obsahující mnoho užitečného materiálu pro samostatnou praxi.

Elen Hawke: Pocta Luně

WICCA: První zasvěcení
Vývojem dávno překonaná kniha vyprávějící příběh o nalezení učitelů a podstoupení výcviku, který obsahuje některé základní informace. Stejně jako kniha Stewarta Farrara nabízí jiný pohled na význam slova Wicca, než který nabízejí američtí autoři.

Literatura v angličtině:

Viviane Crowley: WICCA: The Old Religion in the New Millenium – vydaná i pod názvem A Comprehensive guide to the Old Religion.

Doreen Valiente: Witchcraft for Tomorrow

Jannet & Stewart Farrar: Eight Sabbats for Witches

Jannet & Stewart Farrar: Witches Way

Jannet & Stewart Farrar: Spells and How They Work

Kate West: The Real Witches Handbook

Kate West: The Real Witches Coven

Ronald Hutton: The Triumph of the Moon

Videa

Rozhovor na téma Wicca v pořadu Uchem jehly


Rozhovor s profesorem Ronaldem Huttonem, který v roce 2014 přijel do Česke republiky, aby pro Českou pohanskou spolenčost připravil přednášku.
anglický dokumentární film